Darbo rinka keičiasi nenuspėjamu greičiu. Vien per pastaruosius 10 - 15 metų viskas pasikeitė iš ties dramatiškai. Ir kompetencijos, ir technologijos, ir įgūdžiai, ir patys žmonės. Dar sparčiau tobulėjant visiems šiems veiksniams, ne ką mažiau dramatiškų pokyčių numatoma ir ateityje. Pagyvensim, pamatysim, bet ruoštis ir sekti informaciją reikia nuolat. 

2019 metų darbo rinka išlieka tokiame pačiame “karštame taške”, kuriame buvo ir 2018 metais. Rinkoje jaučiamas didelis darbuotojų trūkumas, o susirasti darbą vis tik ne taip paprasta, kaip skelbiama kone visuose portaluose, interviu  ir pan.  Tad kur gi problema?  

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau dažniausiai pasitaikančias klaidas darbo paieškos procese, galima būtų įvardinti šias:

Rašant CV – daromos gramatinės klaidos. Vis dar!
Vėluojant į darbo pokalbį nepranešama apie tai (yra nemažai atvejų kada kandidatas apskritai nepasirodo, aišku, apie tai irgi nepranešama);
Nežinojimas apie įmonę, apie pareigas į kurias pretenduojama;
Nesugebėjimas konkretizuoti nuveiktų darbų buvusiose darbovietėse;
Neigiami atsiliepimai apie buvusias darbovietes;
Galimybių pervertinimas;
Nenoras dirbti siūlomų darbų dėl išankstinių nusistatymų;
Ieškoma darbo “šalia namų”;
Itin dideli reikalavimai būsimam darbdaviui;
Vertinamos tik užsienio kapitalo ir /ar didelės kompanijos;
Nenoras/baimė keisti kvalifikaciją;
Neišnaudojami visi darbo paieškos būdai t.y. vis dar nedrįstama apie tai kalbėti.


Ir nors kaip kas gali pasirodyti labai banalu ir aišku, tačiau nuostata, jog visi darbdaviai graibstyte graibsto norinčius dirbti, užtenka tik panorėti, neturėtų būti “devizas” ieškančiam darbo vietos. Šiai dienai darbdaviui daugiau svarbu ne kas Jūsų diplome (nekalbu apie specifines kvalifikacijas), bet koks Jūs esate kaip žmogus – Jūsų kultūra, kompetencija, įgūdžiai, požiūris, nusiteikimas, iniciatyva, noras dirbti ir mokytis,  o studentams/naujokams darbo rinkoje – papildoma veikla, t.y. ką veikėte/veikiate papildomai laisvu metu? Savanoriaujate, dalyvaujate projektuose, labdaringose akcijose ir pan.