Tam, kad taip neatsitiktų ir jūsų siunčiamas CV atsidurtų tinkamoje vietoje, t.y. ''potencialių kandidatų'' sąraše, laiko turite vos 6 - 8 sekundes!  Tikra tiesa, tiek yra skiriama pirminei jūsų CV peržiūrai ir galimybei sudominti arba, deja, ne...

Itin didelę reikšmę turintys veiksmai darbo paieškos procese:

1. NESIŲSKITE CV “bet kur ir bet kam” arba “visiems”!

2. Prieš siunčiant CV išanalizuokite darbo skelbimą. Atidžiai peržiūrėkite siūlomo darbo aprašymą, įvertinkite ko įmonė reikalauja iš kandidato – kokių profesinių įgūdžių, kompetencijų, patirties ar asmeninių savybių.

3. Visa tai palyginkite su tuo, ką turite patys: kiek tai galite pritaikyti/ar galite pritaikyti siūlomai pozicijai; kokie panašumai, skirtumai tarp to, ką galite pasiūlyti jūs, kaip specialistas ir to, ko reikalauja ir įmonė ir pati pozicija; kiek tai suderinama/nesuderinama; kokių naujų įgūdžių esate pasiryžęs išmokti ar kokius turimus galėtumėte pritaikyti. Ar jums, kaip asmenybei, kaip specialistui, tai būtų įdomu ir naudinga?

4. Pasidomėkite įmone, jos veikla ir būtinai, jeigu yra galimybė, įmonės klientais. Nepasikliaukite pavieniais “blogais” atsiliepimais (jeigu tokių randate), ypatingai neaiškiose internetinėse svetainėse. Jeigu įmonė kelia abejonių, nepabijokite pasidomėti asmeniškai - paskambinkite, parašykite el. laišką. Taip susidarysite pirmąjį įspūdį apie asmenis jau dirbančius toje įmonėje, jų reakciją į tokio pobūdžio komentarus, kaip su jumis bendrauja, kaip atsako į užklausą ir pan. Visko gali būti, jog įmonėje nauji vadovai, skyrių vadovai, pasikeitusi įmonės struktūra, kultūra, politika ir t.t.  Galbūt tai ir yra kaip tik tai, ko jūs ieškote!

Visa tai išanalizavus ir įvertinus, drąsiai siųskite savo CV norimai pozicijai užimti!

CV anglų ar kita užsienio kalba, motyvacinį laišką siųskite tik tuo atveju, jeigu yra prašoma. Būtina į tai atsižvelgti.  

Darbo  paieška išties reikalauja ir begalės jūsų laiko, ir pastangų. Jeigų  jų įdėsite šiame procese kiek galima daugiau, tikėtina, kad darbdavys tai pastebės ir būtinai  įvertins.

Atminkite viena, jūsų veiksmai, išsiųstas el. laiškas, pirminis darbo pokalbis telefonu - yra pirmasis įspūdis apie jus darbdaviui ar atrankų spcecialistui, kiek iš tiesų esate suinteresuotas užimti siūlomą poziciją, tapti įmonės komandos dalimi.

 Sėkmės!